Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Seks Pozisyonları

  • Listed: 16 Nisan 2019 17:02
  • Expires: 8692 days, 17 hours

Description

Seks pozisyonu, insanların cinsel ilişkide veya diğer cinsel aktivitelerde kullandıkları vücudun bir pozisyonudur. Cinsel eylemler genellikle bu eylemleri gerçekleştirmek için katılımcıların kabul ettiği pozisyonlarla tanımlanır. Cinsel ilişki genellikle bir kişinin vücudunun bir başkasına nüfuz etmesini gerektirse de, seks pozisyonları genellikle delici veya delici olmayan cinsel aktiviteler içerir.

Üç cinsel ilişki kategorisi genellikle uygulanmaktadır: vajinal ilişki (vajinal penetrasyon içeren), anal penetrasyon ve oral seks (özellikle genital ağzına stimülasyon). [1] Seks eylemleri ayrıca parmak veya el kullanımı veya bir yapay penis veya vibratör gibi bir cihaz (seks oyuncağı) tarafından sürtünme veya delinmeyi içerebilen, yalnız veya karşılıklı mastürbasyon gibi başka genital stimülasyon biçimlerini de içerebilir. Bu davranış aynı zamanda anilingus içerebilir. Katılımcıların bu tür cinsel ilişki veya davranışlardan herhangi birinde benimseyebilecekleri birçok seks pozisyonu vardır; Bazı yazarlar cinsiyet pozisyonlarının sayısının temelde sınırsız olduğunu savundular.

İçindekiler

Seks Pozisyonları yatay

birleşme

 

Seks Pozisyonları kovboy

Seks Pozisyonları düz

Seks Pozisyonları kovboy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Tarihçe
2 Sadece delici
2.1 Önden girişli, üstte nüfuz edici ortak
2.2 Arkadan nüfuz etme
2.3 Üstte alıcı ortak
2.4 Oturma ve diz çökme
2.5 Daimi
2.6 Anal seks pozisyonları
2.7 Daha az ortak pozisyon
2.8 Mobilya veya özel cihaz kullanımı
2.9 Gebeliği teşvik eden veya önleyen pozisyonlar
2.10 Hamilelik sırasındaki pozisyonlar
3 Sadece delici değil
3.1 Oral seks pozisyonları
3.2 Diğer pozisyonlar
4 Olmayan penetratif
4.1 Genital-genital sürtünme
5 Grup seks
5.1 Üçlü
5.2 Foursomes
5.3 Birçok katılımcı ile
5.4 Çoklu penetrasyon
6 Pozisyon sayısı ve fiziksel yetenekler üzerindeki etkileri
7 Kaynaklar
8 Daha fazla okuma
9 Dış bağlantılar

Seks kılavuzları genellikle seks pozisyonları için bir rehber sunar. Seks el kitaplarının uzun bir geçmişi var. Greko-Romen döneminde, muhtemelen Helenistik dönemin (hetaira) bir hetarası olan Samos Philaenis, Samosen’den (MÖ 3.-1. Yüzyıl) bir seks el kitabı yazılmıştır. 1-6. Yüzyıllarda yazıldığına inanılan Vatsyayana’nın Kama Sutra’sı, seks el kitabı olarak ün kazanmış bir üne sahiptir. Farklı cinsiyet konumları, cinsel penetrasyon derinliği ve penetrasyon açısında farklılıklara neden olur. Cinsiyet pozisyonlarını kategorize etmek için birçok girişimde bulunuldu. Alfred Kinsey altı birincil pozisyonu sınıflandırdı: [3] Cinsel pozisyonlara adanmış bilinen en eski Avrupa ortaçağ metni, bazen “Coitus Aynası” (ya da kelimenin tam anlamıyla [kime göre?] “” Sikikleri için bir ayna “olarak bilinen Spekulum al foderidir. ), 1970’lerde keşfedilen bir 15. yüzyıl Katalanca metni. [4] [5]

Sadece delici
Bu pozisyonlar, bir vajina, anüs veya ağız içine bir fallik nesne (penis, kayış yapay penis, fiş veya diğer gözenekli olmayan nesne (ler) gibi) yerleştirmeyi içerir.

Misyoner Seks Pozisyonları

Misyoner, en sık kullanılan seks pozisyonu [6] [7]

Triptolemos ressamının Attika kırmızı figürlü kylix tondo, c. 470 BC, Tarquinia Ulusal Müzesi

Genellikle “köpek stili” olarak adlandırılan arkadan penetrasyon pozisyonu. Alıcı partner vajinal veya analize girebilir.
Önden girişli, üstte delici ortak
Ayrıca bakınız: Misyoner pozisyonu
En çok kullanılan seks pozisyonu misyoner pozisyonudur. Bu konumda katılımcılar birbirleriyle yüzleşir. Alıcı partner bacakları birbirinden ayrı olarak sırt üstü uzanırken, nüfuz eden partner üstte kalır. Bu pozisyon ve aşağıdaki varyasyonlar vajinal veya anal ilişkide kullanılabilir.

Penetran Seks Pozisyonları

Penetran partner, bacakları bir yatağın kenarına veya masa gibi başka bir platform üzerine sallanan alıcı partinin önünde durur. [8] Alıcı ortağın bacakları tavana doğru kaldırılmış ve delici ortağa karşı dinlenirken, buna bazen kelebek konumu da denir. Bu aynı zamanda diz çökme pozisyonu olarak da yapılabilir.
Alıcı ortak sırtlarında yatar. Nüfuz eden eş durur ve alıcı eşin pelvisini nüfuz etme için kaldırır. Alıcı eş için bacaklarını delici eşin omuzlarında dinlendirmek için bir değişkendir.
Alıcı ortak sırt üstü yatar, bacaklar düz bir şekilde yukarı çekilir ve başın yanında diz çöker. Nüfuz eden eş alıcı alıcı eşin bacaklarını tutar ve yukarıdan nüfuz eder.
Önceki pozisyona benzer şekilde, ancak alıcı eşin bacaklarının düz olması gerekmez ve delici eşin bacaklarını göğsüne mümkün olduğunca yakın itmesi için kollarını alıcı eşin etrafına sarması gerekir. Burton’ın The Perfumed Garden’un çevirisinde stopperage adını aldı. [9]

Seks Pozisyonları Vajinal 

Bir kadının bir erkeğe vajinal olarak girdiği ve delici ortağın kadının vücudu boyunca yukarı doğru hareket ettiği ve penisin işaret edene kadar penisin dorsal tarafı klitorise doğru sürtündüğü koal dizilim tekniği.
Alıcı ortak, ayaklarının başının arkasına geçer (veya en azından ayaklarını kulaklarının yanına koyar), sırt üstü yatar. Nüfuz eden eş daha sonra alıcı eşi her ayak veya ayak bileğinin etrafına sıkıca tutar ve alıcı ortağın üzerinde durur.

No Tags

224 total views, 1 today

  

Listing ID: 3405cb5d939aef03

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply