Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Striptiz

  • Listed: 9 Nisan 2019 00:52
  • Expires: 8684 days, 3 hours

Description

lütfen herkesin önünde soyunma!  Her gece bir yaşam için yabancıların önünde soyun. Bir dansçının yavaş yavaş müziğe soyunduğu bir erotik eğlence . Hemşire kaza kurbanı hemen soydular ‘;’ Kendisini dış mekan kıyafetlerinden çıkardı ‘;’ Giysilerinden kendini mahrum etti

Striptiz, Andrew Moore’in [4] yönettiği, yapımını ve yapımcılığını yapan ve Demi Moore, Armand Assante, Ving Rhames, Robert Patrick ve Burt Reynolds’un başrollerini paylaştığı 1996 Amerikan erotik komedi filmi. Film, Carl Hiaasen’in aynı isimdeki romanına dayanıyor ve hem çocuk gözaltı anlaşmazlığına hem de yozlaşmış politikaya karışan bir striptizci hakkında.

Striptiz, 28 Haziran 1996’da Columbia Pictures tarafından tiyatroda yayınlandı. Film eleştirmenler tarafından tarandı ve En Kötü Resim de dahil olmak üzere birçok Altın Ahududu Ödülü kazanarak sarıldı. Kuzey Amerika’daki gişede bombalanmasına rağmen, film, halen dünya genelinde brüt 50 milyon dolarlık bütçesine göre 113 milyon dolar olan yurt dışında ılımlı bir finansal başarıya imza attı. Bununla birlikte, çoğunlukla içsel olarak düşük performans göstermesi ve beklentileri karşılamaması nedeniyle bir başarısızlık olarak kabul edildi. Moore’a film filminde başrol etmesi için eşi görülmemiş bir şekilde 12,5 milyon dolar verildi ve film tarihinin en yüksek ücretli oyuncusu oldu. Daha sonra filmde yaşanan gerilemenin yanı sıra, performansındaki küçümseme, kariyerinde büyük bir düşüşe işaret ediyordu.

Striptiz Devamı

Eski FBI sekreteri Erin Grant (Demi Moore), genç kızı Angela’nın (Rumer Willis) velayetini bir suçlu olan ve işine Erin’e mal olan eski kocası Darrell’e (Robert Patrick) kaybetti. Kızını geri almaya itiraz etmek için Erin, Miami’deki bir striptiz kulübü olan Eager Beaver’da striptizci olur.

David Dilbeck (Burt Reynolds) adında bir Kongre Üyesi kulübü ziyaret etti ve Erin’e aşık oldu. Dilbeck’in utanç verici hoşgörülerinin farkında olan bir başka Eager Beaver kullanıcısı Erin’e, kongre üyesini velayet savaşını düzenlemek ve Angela’yı geri almalarına yardım etmek için bir plan yapma yaklaşımıyla yaklaşıyor. Bununla birlikte, Dilbeck’in ofisinde kalmasını sağlamak isteyen güçlü iş bağlantıları vardır. Sonuç olarak, seçimde onu utandırabilenler öldürüldü. Bu arada Erin, kızını Darrell’ın ihmalinden alır.

Dilbeck’in Erin’a kişisel ilgisi devam ediyor ve kendisi için özel olarak çalışmaya davet ediyor. Personelinin çok fazla bildiği endişelerine rağmen, onun sevgilisi ve daha sonra karısı olmasını ister. Erin’i öldürüp öldürmemek, kızını uzaklaştırmakla tehdit ederek sessiz kalması konusunda bir tartışma var. Bununla birlikte, Erin ve bir polis memuru Al Garcia (Armand Assante) kongre başkanının cinayetlerden suçlu olduğundan şüphelenmeye başlar ve Erin, kongre üyesini adalete teslim etmek için bir plan hazırlar. Teypte itiraf etmesi için onu kandırıyor ve yakında tutuklandı. Böylelikle Erin, Angela’nın velayetini geri aldı, sıyrılmayı bıraktı ve FBI’daki işini geri aldı. Darrell, suçlarından mahkum edildikten sonra cezaevine geri döner.

Devamı

[Düzenle] Cast
Erin Grant olarak Demi Moore
Al Garcia olarak Armand Assante.
Shad olarak Ving Rhames
Robert Patrick, Darrell Grant olarak
Kongre Üyesi David Dilbeck olarak Burt Reynolds
Rita Grant olarak Siobhan Fallon Hogan
Angela Grant olarak Rumer Willis
Malcolm Moldowsky olarak Paul Guilfoyle
Alan Mordecai olarak Stuart Pankin
Sabrina Hepburn olarak PaSean Wilson
Monique Spy Jr. olarak Dina Spybey
Lorelei olarak Barbara Alyn Woods
Urbana Sprawl olarak Pandora doruklarına
Tiffany olarak Rena Riffel
Üretim [değiştir]
Castle Rock Entertainment Striptiz üretti. Film, Floridian suç yazarı Carl Hiaasen’ın yazdığı Strip Tease romanına dayanıyor. 1993 yılında yayınlandı ve bir çok satan oldu.

Striptiz Devamı

Senaryonun kendisi de ayrıca yönetmen Andrew Bergman tarafından yazılmıştır. Bir eleştirmene göre, romanın konusu, senaryo tarafından ‘oldukça sadık bir şekilde takip edilir’, ancak karmaşık hikayeyi ekrana getirirken, ‘Bergman, Erin gibi güzel bir kızın ne kadar akıllıca, spunky ve eski bir FBI çalışanı olduğunu ikna edici bir şekilde açıklamayı unutuyor – Eager Beaver adlı bir çöplükte yapıyor. ”[5]

Bergman, “Kitabı çok sevdim ve komik olan şuydu: [yazarı Carl] Hiaasen filmi çok severdi. Yapmak istediğim, kitap için gerçekten, gerçekten doğru olduğunu düşünüyordu. Pişman değilim. Bu filmi yapmak için acayip bir çocuk tacizcisi gibi muamele gördü, ama öyle olsun. ”[6]

Filmin sona ermesinin yeterince komik olmadığına dair endişeler, yeniden yazmalara ve yeniden çekmelere neden olarak bir aylık gecikmeye neden oldu. [7] Bu kaygıların bir kısmı, izleyici kitlesinin test taramasından geçti

Striptiz

 

Listing ID: 5355cabc18226a7c

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply